Dokumentų išdavimo tvarka

1. Pacientui pageidaujant, jam turi būti pateikta ligos istorija ar kiti medicininiai dokumentai, išskyrus atvejus, kai tai iš esmės gali pakenkti paciento sveikatai ar net sukelti pavojų jo gyvybei. Apie tai sprendžia gydytojų konsiliumas ir pažymi ligos istorijoje (antrame ligos istorijos puslapyje „Ypatingi atžymėjimai“).
2. Pateikus asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus, pacientui pageidaujant,jo lėšomis padaromos ligos istorijos ir kitų medicininių dokumentų kopijos. Ši paciento teisė gali būti ribojama tik Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.
3. Ligos istorijų ar kitų medicininių dokumentų kopijos išduodamos tik pačiam pilnamečiui pacientui ar nepilnamečio tėvams arba globėjams.
4. Jeigu pacientas ar jo atstovas nori gauti išrašą iš medicininių dokumentų (epikrizės) kopijas apie jų ankstesnį gydimąsi ligoninėje, jis kreipiasi į ligoninės archyvą. Archyvaras išduoda išrašų iš medicininių dokumentų (epikrizės) kopijas, pateikus asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Kopijas, pagal tuo metu galiojančius reikalavimus, patvirtina ligoninės vadovas ar kitas, suteiktus įgaliojimus turintis asmuo.
5. Pacientas pageidaujantis pažymos, patvirtinančios gydimosi stacionare faktą, kreipiasi į skyriuje jį gydžiusį gydytoją.
6. Asmens sveikatos istorijos bei kiti medicininiai dokumentai policijai, prokuratūros darbuotojams, advokatams, teisėjams bei kitoms gydymo įstaigoms su lydraščiu išduodami gavus iš jų oficialų paklausimą apie paciento būklę, gydymą ir pan. Šis paklausimas registruojamas ligoninės administracijoje. Atsakymą tvirtina gydęs gydytojas, skyriaus vedėjas ir ligoninės vadovas ar jo pavaduotojas medicinai. Atsakymas parengiamas ne vėliau kaip per penkias darbo dienas.
7. Asmuo atvykęs iš prokuratūros ar kitų teisėtvarkos organų ir pageidaujantis medicininių dokumentų apie pacientą be oficialaus raštiško prašymo privalo pateikti dokumentą, liudijantį, kad jis tikrai yra tos institucijos atstovas.
8. Paciento ligos istoriją ar ambulatorinę kortelę, reikalingą baudžiamajai bylai ar teismui, archyvo darbuotojai išduoda tik ligoninės administracijai leidus. Archyvo registracijos žurnale, turi būti pažymėta, kad toks dokumentas atiduotas (įstaigos pavadinimas, adresas, pareigūno duomenys ir parašas, dokumento pavadinimas , lapų skaičius ir išdavimo data).
9. Nakties metu ar nedarbo bei švenčių dienomis policijai ar kitiems teisėsaugos organams, besikreipiantiems į gydantį ar budintį gydytoją dėl paciento (nukentėjusiojo) būklės ir sužalojimo sunkumo, dokumentai išduodami tokia tvarka:
      9.1. pareigūnas pateikia dokumentą, patvirtinantį, kad jis yra teisėsaugos organų darbuotojas;
      9.2. gydytojas išduoda medicinos dokumentą išrašą – 027/a (toliau-išrašas), kuriame parašo diagnozę, nurodo ligonio būklę, sužalojimo ar traumos pobūdį, aiškiai pasirašo ir parašą patvirtinta asmeniniu spaudu. Jeigu pacientas hospitalizuotas, išrašą išdavęs gydytojas pažymi ligos istorijoje (data, pareigūno vardas, pavardė, pareigos ir parašas).
10. Jeigu pacientas apžiūrėtas ir tirtas priėmimo-skubios pagalbos skyriuje, jam nustatyta diagnozė, suteikta pagalba ir jis siunčiamas į namus tęsti gydymo ambulatoriškai, ligonį apžiūrėjęs gydytojas priėmimo-skubios pagalbos skyriaus ligonių registracijos žurnale aprašo ligonio būklę, sužalojimo pobūdį, atliktus tyrimus bei jų rezultatus, diagnozę ir aiškiai nurodo, kur pacientas siunčiamas. Tokiu atveju, teisėtvarkos pareigūnams išduodant išrašą, aprašymas apie pacientą žurnale ir duomenys išraše turi būti vienodi. Gydytojas, išdavęs išrašą, priėmimo-skubios pagalbos skyriaus registracijos žurnale pažymi, kada (nurodo laiką ir datą) ir kam išduota pažyma apie paciento būklę.

Atnaujinimo data: 2023-09-25