BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Regioninės Telšių ligoninės Chirurgijos skyriuje — pažangios laparoskopinės operacijos

Data

2022 06 20

Įvertinimas
2
Savickis ir Korolkova.png

Chirurgijos metodika pastaraisiais dešimtmečiais sparčiai keitėsi. Lietuvos gydymo įstaigose, taip pat ir Regioninėje Telšių ligoninėje, atliekamos laparoskopinės operacijos, kai užtenka kelių mažų pjūvių vietoj vieno didelio. Toks gydymo metodas yra pagrįstas tausojančios chirurgijos principais — stengiamasi operuoti taip, jog pacientai patirtų kuo mažiau pooperacinio skausmo, galėtų greičiau grįžti į normalų gyvenimą. Regioninės Telšių ligoninės Chirurgijos skyriuje dirbančių gydytojų chirurgų Romualdo Savickio ir Dovilės Korolkovos vienas svarbiausių prioritetų yra teikti pažangios chirurgijos paslaugas.
Justina Lukošienė

Gydytojas chirurgas R.Savickis minėtame skyriuje darbuojasi nuo praėjusių metų liepos mėnesio, o jo kolegė D.Korolkova — jau trečius metus. Abu medikai džiaugiasi, kad po pandemijos skyriaus darbas grįžo į įprastą ritmą, kai teikiamos planinės stacionarinės paslaugos. „Pastebėjome, kad po pandemijos į mus kreipiasi nemažai pacientų su užsitęsusiomis lėtinėmis ligomis. Tikrai jaučiamas jų suaktyvėjimas, nei po pirmos pandemijos bangos“,— akcentavo R. Savickis.
Chirurgijos skyriuje per metus išgydoma apie 1000 ligonių, atliekama apie 600 įvairių operacijų, išskyrus planines onkologines. Minimaliai invazyviai operuojamos pilvo sienos išvaržos, taip pat laparoskopinės apendicito, tulžies pūslės šalinimo operacijos, laparoskopinės kirkšnies išvaržų operacijos, teikiama pagalba gydant koloproktologines ligas. Taip pat atliekamos pilvo plastikos (kitaip abdominoplastika) — pilvo rekonstrukcinė operacija, kurios metu pašalinamas odos bei riebalų perteklius, paryškinama talija, susiuvami prasiskyrę pilvo raumenys. Operacija ypač aktuali moterims po gimdymo, kai sporto ir mitybos režimo pagalba nebegalima susigrąžinti buvusių formų. „Metus laparoskopiškai operuojame kirkšnies išvaržas, dedame tinklelius. Netrukus ligoninė turės savo laparoskopinius išvaržos tinklelius,  kurie pacientams bus dedami nemokamai, nes anksčiau patys pacientai juos turėdavo įsigyti“,— apie naujovę kalbėjo R.Savickis, užtikrinęs, jog Telšių ligoninė turi visą reikiamą įrangą laparoskopiškai atlikti daugelį operacijų, todėl ragina telšiškius naudotis teikiamomis paslaugomis savame mieste. Gydytoja chirurgė D.Korolkova viliasi, kad, nors skyriuje yra visa reikiama aparatūra, po gydymo įstaigos reorganizacijos darbo sąlygos dar labiau pagerės.
Chirurgijos skyriui šiuo metu vadovauja Vytautas Girčys, kuris taip pat yra ir Reanimacijos skyriaus vedėjas. Čia taip pat dirba: Jonas Dielkus, kuris ne tik teikia chirurgijos paslaugas, bet ir atlieka echoskopijas ligoninės Konsultacinėje poliklinikoje; Artūras Norkus, kuris pacientams atlieka ir endoskopijas; buvęs Chirurgijos skyriaus vedėjas Sigitas Matulaitis. Iš Klaipėdos atvyksta Pranas Šniuolis, kuris ne tik per budėjimus prisijungia prie kolektyvo, bet ir atlieka planines operacijas Regioninėje Telšių ligoninėje.
Minėtame skyriuje yra 18 lovų, 13 palatų — 3 iš jų trivietės, o likusios — dvivietės. Pasak abiejų medikų, skyrius ne visada būna užpildytas pacientais, tai priklauso ir nuo sezono, ir kiek ekstrinių atvejų pasitaiko. „Vasarą planinių operacijų būna mažiau, kadangi pacientai ir gydytojai atostogauja, tačiau pošventiniu laikotarpiu skyrius gausiai pasipildo pacientais, kuriuos vargina saiko neturėjimo pasekmės“,— sakė D.Korolkova. Paklausus apie pacientų amžių, chirurgė teigė, kad jis varijuoja. Pastebima tendencija, kad į skyrių dėl lėtinių ligų daugiau kreipiasi vyresnio amžiaus žmonės, o tarp jaunesnio amžiaus žmonių labiau vyrauja skubios operacijos, tokios kaip apendektomija.
Kalbėdamas apie gydytojo ir paciento bendradarbiavimą sprendžiant sveikatos problemas, R. Savickis pažymėjo, kad šiais laikais, kai visa informacija yra pasiekiama elektroninėje erdvėje, pacientų gydymas kartais būna kiek komplikuotas, mat yra sunkiau įtikinti, apspręsti su pačiu pacientu gydymo planą, kad ir jis juo patikėtų, nes „internete“ būna pateiktos skirtingos rekomendacijos. „Elektroninėje erdvėje sklandantys mitai, gydymo rekomendacijos ne visada būna tikslios tam tikram pacientui, nes kiekvienas pacientas yra individualus ir gydymo bei po gydymo rekomendacijos yra individualios, atsižvelgiant į kiekvieną asmenį atskirai. Su pacientais, su kuriais sekasi sklandžiai bendradarbiauti, tai ir gydymas, ir rezultatai būna puikūs“,— reziumavo chirurgas, kuriam pati didžiausia motyvacija dirbti ir siekti naujovių yra rezultatas, kai galima stebėti greitai sveikstančius pacientus, gerą jų nusiteikimą ir požiūrį, jog ir mažesnėse ligoninėse dirba geri specialistai, galintys suteikti kokybiškas gydymo paslaugas.