BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Regioninėje Telšių ligoninėje uždarytas COVID-19 padalinys

Data

2021 04 02

Įvertinimas
9
gydytojos.png

26 lovų padalinys uždarytas suderinus ir gavus leidimą iš Šiaulių regiono sveikatos priežiūros paslaugų dėl COVID-19 ligos organizuojančios VšĮ Respublikinės Šiaulių ligoninės. Sprendimas priimtas atsižvelgiant į sumažėjusį sergančiųjų COVlD-19 liga skaičių bei siekiant visa apimtimi atnaujinti ligoninėje teikiamas tiek ambulatorines, tiek stacionarines paslaugas.
Justina Lukošienė

COVID-19 padalinys buvo įsteigtas 2020 m. lapkričio 13 d. Vidaus ligų skyriaus patalpose. Dėl šios priežasties buvo perorganizuotas kitų skyrių darbas: kai kurie skyriai perkelti į kitas patalpas, keliems skyriams teko dalintis patalpomis, sumažintas palatų skaičius skyriuose. „Tai ženkliai sumažino galimybę teikti planines stacionarines paslaugas, ypač chirurginiams, ortopediniams-traumatologiniams bei vidaus ligų skyriaus pacientams. Tačiau tuo laikotarpiu šios pertvarkos ligoninėje buvo būtinos tam, kad galėtume užtikrinti pagalbą ir gydymą tiek Telšių rajono, tiek kitų rajonų gyventojams, susirgusiems sunkia COVlD-19 ligos forma. Per 4 mėnesių COVID-19 padalinio „gyvavimo" laikotarpį iš viso gydyti 298 ligoniai, 46 iš jų Reanimacijos skyriuje. Deja, bet 67 ligoniai mirė. Darbas buvo tikrai įtemptas, ligoniai sunkūs, ligos eiga sunkiai prognozuojama. Tačiau susiformavo stipri gydytojų, slaugytojų ir kito personalo komanda, kuri dirbo negailėdama jėgų, laiko ir gero, palaikančio žodžio sergantiesiems",— pasakojo Regioninės Telšių ligoninės direktorės pavaduotoja medicinai Simona Simaitytė. Šiuo metu dviem vakcinos dozėmis paskiepyti 289 gydymo įstaigos darbuotoj ai bei toliau skiepijami darbuotojai, kurie yra daugiau nei 3 mėnesius po persirgtos COVID-19 ligos ir neturi antikūnų.

Ligoninės administracija ramina Telšių rajono gyventojus, jog, susirgus COVID-19 liga bei prireikus stacionarinio gydymo, nebus palikti be reikalingos pagalbos. „Gyventojai, kaip ir anksčiau, atvykę su šeimos gydytojo siuntimu, patys ar GMP automobiliu, bus pakonsultuoti gydytojo Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje. Nusprendus, kad reikalingas stacionarinis gydymas, ligoniai GMP automobiliu bus pervežami į Respublikinę Šiaulių ar Regioninę Mažeikių ligonines, kur šiuo metu koncentruoti Šiaulių regiono COVID-19 skyriai",— akcentavo gydymo įstaigos pavaduotoja. Kaip informavo Simona Simaitytė, po COVID-19 padalinio uždarymo į Respublikinę Šiaulių ligoninę išvežta viena pacientė, kuriai buvo reikalingas stacionarinis gydymas. Kalbėdama apie kitų ligų gydymą, Regioninės Telšių ligoninės pavaduotoja teigė, kad gydymo įstaigos darbas šiuo metu intensyvėja: skyriams sugrįžus į savo buvusias patalpas, skyriuose dirbantys gydytoj ai, laikydamiesi visų infekcijų kontrolės reikalavimų, gali atlikti daugiau operacijų, stacionarizuoti daugiau pacientų dėl ūminių ar lėtinių ligų. „Kolektyvą papildę nauji gydytojai ne tik padidino teikiamų stacionarinių ir ambulatorinių paslaugų apimtis, bet ir išplėtė teikiamų paslaugų spektrą, taip suteikiant galimybę gyventojams gauti reikiamą ištyrimą ir gydymą vienoje įstaigoje",— sakė Simona Simaitytė. Pažymėtina, jog ambulatorinių paslaugų spektrą papildė oftalmologas, atnaujintos dietologo konsultacijos, atliekamos kelio, klubo, peties sąnarių endoprotezavimo operacijos, kelio, paties, čiurnos sąnarių artroskopinės (minimaliai invazinės) operacijos, ginekologai atlieka visas ginekologines operacijas (didžioji dauguma — laparoskopinės, kurios taip pat yra minimaliai invazinės), išskyrus išplėstines operacijas dėl piktybinių ligų.

Nuotraukoje iš kairės: direktorės pavaduotoja Simona Simaitytė, medicinos gydytoja Onutė Kentraitė ir Priė- mimo-skubios pagalbos skyriaus vedėja Giedrė Girdvainytė
Susirgus COVID-19 liga, gyventojai nebus palikti be reikalingos pagalbos: atvykę su šeimos gydytojo siuntimu, patys ar GMP automobiliu, bus pakonsultuoti gydytojo Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje. Nuotraukoje iš kairės: direktorės pavaduotoja Simona Simaitytė, medicinos gydytoja Onutė Kentraitė ir Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus vedėja Giedrė Girdvainytė.