BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Regioninėje Telšių ligoninėje – pažangios chirurgijos paslaugos

Data

2021 09 21

Įvertinimas
0
daktaras.jpg

Rugpjūčio pradžioje Regioninės Telšių ligoninės Chirurgijos skyriaus kolektyvą papildė gydytojas chirurgas Romualdas Savickis. Iš Telšių kilęs jaunas medikas budėti į gimtojo miesto ligoninę atvykdavo dar rezidentūros metais, tad baigus studijas dvejonių, kur įsitvirtinti, nekilo.
„Visada buvo noras dirbti Telšiuose – šiame krašte jaučiuosi savas. Sulaukęs ligoninės direktorės pasiūlymo dirbti čia nuolat sutikau ir savo ateitį planuoju šiame mieste“, – sakė R. Savickis.
Monika GIRDVAINĖ

Domino tikslieji ir gamtos mokslai
2009 metais baigęs tuometinę Telšių „Germanto“ vidurinę mokyklą R. Savickis įstojo mokytis medicinos į Lietuvos sveikatos mokslų universitetą. Telšiškis pasakojo, kad jam visada patiko tikslieji bei gamtos mokslai, todėl renkantis studijų programą vaikinas išsikėlė sau iššūkį – studijuoti mediciną. Medikų pašnekovo giminėje nėra, abu R. Savickio tėvai kariškiai.
Gydytojo chirurgo teigimu, šeimoje išmokta disciplina, konkretumas mediko darbe dažnai padeda.
Iš visų medicinos sričių R. Savickis chirurgiją pasirinko dėl to, kad žmogui suteikus pagalbą gana greitai gali pamatyti rezultatą.
„Terapiniai profiliai man nepatiko, labiau domino chirurginio profilio dalykai.
Malonu matyti greitą pacientų būklės pagerėjimą. Būna, žmonės atvyksta su rimta patologija, atliekame operaciją ir jie namo išvyksta jausdamiesi gerai. Žinoma, pasitaiko ir komplikacijų, nuo to niekas nesame apsaugotas. Taip pat neišvengiamos ir tokios situacijos, kuomet nesutampa mediko ir paciento požiūris, kada žmonės žiūri į tą pačią problemą, bet mato kitokius jos sprendimus. Tada tenka ieškoti kompromiso“, – kalbėjo gydytojas chirurgas.

Dirbo keliose ligoninėse
Pastaruosius penkerius rezidentūros studijų metus R. Savickis į Regioninę Telšių ligoninę atvykdavo budėti, tad daug kas jam čia yra žinoma, sava.
„Ligoninės kolektyvas man yra žinomas iš anksčiau, tad niekas naujoku manęs nelaiko. Tarp kolegų Chirurgijos skyriuje kartų skirtumas, žinoma, jaučiamas. Vieni tuos pačius dalykus matome vienaip, kiti kitaip, vieni labiau remiasi patirtimi, kiti labiau pritaiko teorines žinias, tačiau bendrai vis tiek priimame pacientui geriausią sprendimą“, – gera atmosfera kolektyve džiaugiasi jaunas medikas.
Studijuodamas rezidentūrą gydytojas chirurgas taip pat dirbdavo Kauno klinikose, vykdavo budėti į Šiauliuose, Kelmėje bei Ukmergėje esančias ligonines. Taip stengėsi įgyti daugiau praktinių žinių, plėsti akiratį. Šiuo metu medikas dirba Regioninėje Telšių ligoninėje bei vyksta budėti į Respublikinę Šiaulių ligoninę.
Ne vienoje šalies gydymo įstaigoje dirbęs R. Savickis pastebi, kad žemaičiai pacientai iš kitų išsiskiria kantrumu. Jie dažniausiai nebūna opūs, tačiau pasitaiko atvejų, kad į medikus kreipiasi jau užsitęsus ligoms.
„Taip ir lieka neaišku, žemaičiai į gydytojus pagalbos nesikreipia iš baimės, ar tiesiog dėl to, kad nemato būtinybės, kol nepasijaučia tikrai blogai“, – svarstė gydytojas chirurgas.

Prioritetas – minimaliai invazinės operacijos
R. Savickio prioritetas darbe – taikyti šiuolaikinius gydymo metodus, atlikti minimaliai invazines, laporoskopines operacijas, suteikti kokybiškas koloproktologines paslaugas.
Laparoskopija – tai operavimo metodas, plačiai naudojamos chirurgijoje, urologijoje, ginekologijoje bei kitose medicinos srityse. Laparoskopinės operacijos – tai viena iš endoskopinių operacijų rūšių, kai gydytojas operuoja padedamas endoskopo (prietaiso, turinčio optinę sistemą ir šviesos šaltinį). Tokios operacijos yra pažangesnės, nes pilvo sienoje nedaromi dideli pjūviai, būna lengvesnis pooperacinis laikotarpis, pacientas gali greičiau grįžti į normalų gyvenimą.
Gydytojas chirurgas džiaugiasi, kad Telšių ligoninė turi reikiamą įrangą laparoskopiškai atlikti daugelį operacijų.
„Mūsų siekis – pritraukti pacientus atliekant modernias laporoskopines operacijas, suteikti kokybišką pagalbą gydant koloproktologines ligas. Norisi, kad pacientai suprastų, jog rajono ligoninėje galima gauti tokią pačią pagalbą kaip ir didmiesčių ligoninėse. Turime galimybes atlikti daugelį operacijų, todėl gyventojams siūlytume naudotis teikiamomis paslaugomis savame mieste“, – pažymėjo medikas.
R. Savickis teigė, kad pastaraisiais metais Telšių ligoninės Chirurgijos skyriuje pradėtos atlikti kirkšnies išvaržų laporoskopinės operacijos. Minimaliai invazyviai atliekama pilvo diastazės korekcija, operuojama pilvo sienos išvarža. Laporoskopinės apendicito, tulžies pūslės šalinimo operacijos buvo atliekamos jau seniau.

Paslaugos teikiamos įprastai
Visos paslaugos Regioninėje Telšių ligoninėje šiuo metu teikiamos įprastai. Nėra pristabdytos nei stacionarinės, nei ambulatorinės paslaugos.
„Tikimės, jog sergamumo situacija tiek nesuprastės, kad galėsime teikti tik skubiąją pagalbą kaip per pirmąją koronavirusinės infekcijos bangą. Sustabdžius paslaugų teikimą po karantino į mus kreipdavosi daug pacientų su užsitęsusiomis lėtinėmis ligomis. Tokių ligonių gydymas daug sudėtingesnis, truko ilgiau. Dirbti po pirmosios karantino bangos buvo tikrai sunku, nes pacientų, kurie laiku negavo tinkamos pagalbos, buvo tikrai nemažai, o dėl apsunkintų ligų ištyrimo galimybių jų būklė tikrai buvo prasta.
Kol galime, tol visiems pacientams padedame. Pagal ligoninės galimybes teikiame visas paslaugas, o esant poreikiui pacientus siunčiame konsultuotis pas specialistus į kitas gydymo įstaigas“, – kalbėjo gydytojas chirurgas.
R. Savickis dirba Regioninės Telšių ligoninės Chirurgijos skyriuje bei konsultuoja pacientus šios ligoninės Konsultacinėje poliklinikoje.