BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Pirmasis šių metų naujagimis Telšiuose – plungiškis

Data

2021 01 01

Įvertinimas
2
pirmasis naujagimis.jpg

Sausio 1-osios pavakare Regioninėje Telšių ligoninėje sukrykštė pirmasis šių metų naujagimis. Plungėje gyvenančiai šeimai tai – pirmasis vaikelis.
Monika GIRDVAINĖ


Džiaugiasi personalo darbu
Berniukas į pasaulį atėjo kiek vėliau, nei buvo planuota. Plungėje gyvenantys naujagimio tėvai Inga Andriuškaitė ir Vismantas Rimkus pasakojo šeimos pagausėjimui ruošęsi gruodžio mėnesį. Tačiau berniukas gimė jau naujais metais, sausio 1-ąją, 16.55 val. Mažylis svėrė 3 kg 900 g, jo ūgis – 55 cm. Naujagimio būklė įvertinta labai gerai – 10 balų.
Laiminga mama nesureikšmina simbolinės vaiko gimimo dienos – moteriai svarbiausia, kad sūnus gimė sveikas ir abu jaučiasi gerai.
„Sūnaus gimimo data graži, nuo šiol švęsime vieną šventę po kitos. Labai laukėme vaikučio, todėl didelio skirtumo mums patiems tikrai nebuvo, kada jis gims. Esu labai patenkinta Akušerijos-ginekologijos skyriaus personalo darbu. Viskas buvo daroma operatyviai, sklandžiai, kad tik mums su vaikeliu būtų geriau“, – sakė 26-erių gimdyvė.
Plungiškė pasidžiaugė, kad buvo sudarytos sąlygos vyrui dalyvauti gimdyme ir būti kartu su šeima po jo.
Tėveliai dar tebesvarsto, kokiu vardu pavadinti pirmagimį.

Gimdymų daugiau
Regioninės Telšių ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriaus vedėjas Tomas Lūža informavo, kad per 2020 metus skyriuje gimė 326 vaikai. Tarp jų – 164 berniukai ir 162 mergaitės. Daugiausiai gimdymų, per 40, fiksuota spalio mėnesį.
Lyginant su ankstesniais, 2019 metais, skaičiuojama 23 gimdymais daugiau.
Gimdyvių sulaukta ne tik iš Telšių, bet ir iš Mažeikių, Plungės, Klaipėdos.
„Metus užbaigėme gerai, nors pandeminė situacija ir apsunkino skyriaus darbą. Turėjome ir koronavirusine infekcija sirgusių gimdyvių, kas visam kolektyvui sukėlė papildomą įtampą. Buvo ir užsikrėtusių skyriaus darbuotojų, kitiems taikyta saviizoliacija. Dėl personalo stygiaus kurį laiko teko apriboti teikiamų paslaugų spektrą, bet kiek įmanoma stengėmės suteikti būtinąją pagalbą. Džiaugiuosi, kad kolektyvas pasiaukojantis, tad jeigu kažkas suserga, izoliuojasi, likę medicinos darbuotojai dirba papildomai“, – apie kilusius iššūkius kalbėjo T. Lūža.
Skyriaus vedėjas džiaugiasi, kad moterys renkasi gimdyti Regioninėje Telšių ligoninėje. Vedėjas prisiminė, kad praėjusiais metais viena moteris, gyvenanti Klaipėdoje, ketino gimdyti Vilniuje, tačiau pasidomėjusi tvarka Regioninėje Telšių ligoninėje gimdyti vis dėlto nusprendė čia ir tuo liko patenkinta.

Atsinaujino kolektyvas
Praėjusiais metais Regioninės Telšių ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriaus kolektyve būta permainų. Nuo rugpjūčio skyriui vadovauja naujas vedėjas – gydytojas akušeris-ginekologas T. Lūža. Dirba ir nauja gydytoja neonatologė Eglė Lysovienė. Budėti į skyrių atvyksta nauji medikai Dainius Vaičiulis, Saulė Vilčinskaitė, Sabina Špiliauskaitė.
„Šiuo metu didelis pliusas gimdyti pas mus yra tas, kad mes stengiamės sudaryti sąlygas, jog tėvelis galėtų dalyvauti gimdyme. Daugelyje kitų ligoninių tai nėra leidžiama. Aišku, visų saugumas yra svarbiausias faktorius, tą užtikriname, tačiau esant palankioms galimybėms tiek per gimdymą, tik ir po jo leidžiame tėčiui pabūti su gimdyve ir naujagimiu“, – sakė T. Lūža.

Mero sveikinimas
Pirmuoju Regioninėje Telšių ligoninėje gimusiu naujagimiu džiaugiasi bei sveikina ir Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas: „Nors Naujuosius metus pasitikome nuotoliniu būdu, bet džiaugsmas toks pats. Negalime tradiciškai pasveikinti pirmojo rajone gimusio mažylio ir jo tėvelių, bet laikydamiesi reikalavimų linkėjimus perduosime saugiai nuotoliniu būdu. Nors pirmasis šiemet Regioninėje Telšių ligoninėje gimęs kūdikis nėra mūsų rajono gyventojas, bet tai nesumažina laimės ir džiaugsmo į pasaulį atkeliavus naujam mažyliui. Sveikinu tėvelius sulaukus šio didžiausio gyvenimo stebuklo – naujagimio, linkiu kuo didžiausios sveikatos, kuo greičiau sustiprėti, atgauti jėgas ir džiaugtis šiuo nepakartojamu jausmu. Taip pat labai džiugu, kad aplinkinių rajonų tėveliai šiam svarbiam gyvenimo įvykiui vis dažniau renkasi mūsų ligoninę ir pasitiki čia dirbančiais gydytojais. Dėkoju visam ligoninės personalui, dar kartą sveikinu tėvelius ir linkiu kuo geriausios sveikatos.“