BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Paskiepyti pirmieji Telšių ligoninės medicinos darbuotojai

Data

2021 01 05

Įvertinimas
0
vakcina-nuo-koronaviruso.jpg

Praėjusį trečiadienį, gruodžio 30-ąją, VšĮ Regioninę Telšių ligoninę pasiekė pirmoji vakcinos nuo koronavirusinės infekcijos siunta. Iš viso paskiepyta 30 ligoninės medicinos darbuotojų. Kita vakcinos dozė turėtų atkeliauti sausio 20-ąją.
Monika GIRDVAINĖ


Skiepyti įvairių skyrių darbuotojai
Regioninės Telšių ligoninės direktorės pavaduotoja Simona Simaitytė informavo, kad vakcinos buvo atvežtos iš VšĮ Respublikinės Šiaulių ligoninės, užtikrinant visus vakcinos laikymo ir transportavimo reikalavimus.
Skiepijamų darbuotojų sąrašą, anot pašnekovės, ligoninės administracija sudarė vadovaudamasi Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro-valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo įsakymu, kuriame nurodytos COVID-19 vakcinacijos prioritetinės grupės. Taip pat atsižvelgta į darbuotojų norą skiepytis.
„Pirmiausia buvo skiepijami prioritetinių grupių darbuotojai. Skiepyti COVID-19 infekcija nepersirgę, antikūnų neturintys medicinos darbuotojai, dirbantys COVID-19 padalinyje, Priėmimo-skubiosios pagalbos, Reanimacijos skyriuose, operacinėje. Taip pat skiepyti darbuotojai, teikiantys skubią pagalbą. Medicinos darbuotojai buvo vakcinuojami nepriklausomai nuo jų einamų pareigų – gydytojai, slaugytojos, slaugytojų padėjėjos, valytojos“, –
sakė S. Simaitytė.
Iš viso paskiepyta 30 Regioninės Telšių ligoninės darbuotojų.
Skiepijimą gruodžio 30-ąją Telšių ligoninės patalpose atliko Respublikinės Šiaulių ligoninės personalas. Pirmoji paskiepyta darbuotoja – COVID-19 padalinio vyresnioji slaugytoja Alma Kontvainienė.
„Procedūra praėjo sklandžiai. Visų pasiskiepijusiųjų savijauta gera ir jie toliau tęsia darbus“, – apie vakcinavimą kalbėjo direktorės pavaduotoja.

Laukia kitos vakcinų siuntos
S. Simaitytė informavo, kad darbuotojai skiepyti „Pfizer-BioNTech iRNR“ vakcina. Pasak medikės, į šios vakcinos sudėtį įeina informacinė RNR, lipidai, druskos, cukrus. Gyvo susilpninto viruso šioje vakcinoje nėra.
„Tam, kad susiformuotų efektyvus imunitetas, reikalingos dvi šios vakcinos dozės. Antroji skiriama praėjus 21-ai dienai po pirmosios. Kol kas nežinoma, kiek ilgai išsilaiko imunitetas COVID-19 ligai, kadangi pirmi tiriamieji buvo paskiepyti tik 2020 metų liepos mėnesį. Kaip ilgai išliks imunitetas pasiskiepijus nuo COVID-19, daugiau bus žinoma tik po vienerių ar kelerių metų. Tačiau tai šiuo metu yra vienintelis būdas norint sustabdyti viruso plitimą ir stabilizuoti esamą situaciją“, – įsitikinusi gydytoja pulmonologė S. Simaitytė.
Antroji vakcinos dozė paskiepytiems darbuotojams numatyta 2021 metų sausio 20-ąją. Kada bus skiepijami kiti darbuotojai, kol kas tiksliai nežinoma.
„Norinčių pasiskiepyti darbuotojų sąrašas ilgas, ir džiugu, kad atsiranda tokių, kurie pakeitė nuomonę ir pageidauja skiepytis. Tikimės, kad kitų darbuotojų skiepijimas neužtruks“, – sakė ligoninės direktorės pavaduotoja.
Pirmoji paskiepyta COVID-19 padalinio vyresnioji slaugytoja A. Kontvainienė
Pirmoji paskiepyta COVID-19 padalinio vyresnioji slaugytoja A. Kontvainienė

Skiepijamas chirurgas S. Matulaitis
Skiepijamas chirurgas S. Matulaitis