BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ligoninės sekretorė Birutė Fabijonavičiūtė: „Šiame darbe monotonijos nejaučiu“

Data

2021 12 01

Įvertinimas
3
Birute Fabijonaviciute.jpg

Regioninės Telšių ligoninės sekretoriate nuo spalio mėnesio dirba nauja sekretorė — buvusi ligoninės registratorė Birutė Fabijonavičiūtė. Gydymo įstaigos darbuotoja džiaugiasi naujomis pareigomis ir teigia, kad administracinis darbas yra dinamiškas, kiekvieną dieną atnešantis vis naujų potyrių.
Justina Lukošienė

— Papasakokite apie save. Kur gimėte, augote, kokius mokslus baigėte, kur dirbote anksčiau?
— Gimiau ir augau Telšiuose, 1991 m. baigiau 3-iąją vidurinę mokyklą (dabar — „Germanto“ progimnazija). Studijuoti pasirinkau Klaipėdos universitetą, bet, nepavykus įstoti į norimą studijų programą (rekreaciją), pasirinkau Taikomosios matematikos studijas. Pasimokius pusmetį, supratau, kad tai — ne mano kelias. Grįžau į Telšius ir iš karto įsidarbinau . Pirmoj i darbovietė - Taupomasis bankas, Telšių filialas. Taip prasidėjo mano darbinė veikla banke, šiame sektoriuje išdirbau beveik 30 metų. Dirbdama, neakivaizdžiai studijavau. Baigiau Vilniaus aukštesniąją ekonomikos mokyklą (bankininkystės specialybė), po to — Šiaulių universitetą, kur įgijau ekonomikos bakalaurą, finansų ir kredito specializaciją.
Noras pokyčiams paskatino išeiti iš esamo darbo. Neįsivardinau sau, kokios konkrečiai veiklos srities ieškosiu, bet taip susiklostė aplinkybės, kurios mane nuvedė į ligoninę: buvo reikalingi darbuotojai Ligoninės konsultacinės poliklinikos registratūroje. Ten nuo 2020-ųjų birželio pradėjau dirbti registratore.
— Kaip sulaukėte pasiūlymo dirbti ligoninės sekretoriate? Kiek laiko jau čia dirbate?
— Dirbant registratūroje, sužinojau, kad greitu laiku bus reikalinga sekretorė, tai pateikiau savo kandidatūrą ligoninės direktorei.
— Kokia buvo darbo pradžia? Su kokiais iššūkiais teko susidurti, kai tik pradėjote dirbti?
— Dirbdama registratore, susipažinau su ligoninės darbuotojais, gydytojais, teikiamomis paslaugomis, dokumentų formomis. Ši patirtis labai palengvino sekretorės darbo pradžią. Draugiškų ir nuoširdžių kolegų pagalba ir supratingumas padėjo adaptuotis naujose pareigose bei suprasti darbo specifiką. Taip pat esu labai dėkinga buvusiai sekretorei Ritai, kuri, kiek leido galimybės, pasidalino darbine patirtimi ir supažindino su šiomis pareigomis. Sekretore dirbu nuo 2021 metų spalio 1-osios.
— Kuo šis darbas Jums atrodo patrauklus?
— Darbas dinamiškas, nuolatinis bendravimas su ligoninės darbuotojais, vadovais bei pacientais, kiekvieną dieną atsiranda vis naujų potyrių.
— Papasakokite apie savo darbo specifiką. Kokias funkcijas atliekate?
— Priimti ir analizuoti gaunamą korespondenciją (laiškus ir pranešimus elektroniniu paštu), supažindinti direktorę ir jos pavaduotojus su gauta informacija, dokumentus su direktorės rezoliucija perduoti vykdytojams, vykdyti direktorės užduotis, pildyti dokumentaciją, atsiliepti telefonu, peradresuoti skambučius į skyrius ar konkretiems darbuotojams, sutikti ir priimti darbuotojus, klientus, svečius, laikantis priėmimo etiketo.
— Ar administracinis darbas nėra kiek monotoniškas?
— Šiame darbe monotonijos nejaučiu.
— Ką veikiate, kai užveriate darbovietės duris? Kokių pomėgių turite?
— Domiuosi sveika gyvensena ir tuos principus stengiuosi įtraukti į savo kasdienį gyvenimą (judėjimas, mankšta, jogos pratimai, mityba, pozityvus mąstymas). Kitas pomėgis — daržininkystė. Šiltuoju metų laikotarpiu daug laiko praleidžiu darže, šiltnamyje, auginant daržoves. Ši veikla ramina, nuteikia pozityviai, ypatingai, kai užauga derlius, kai gali raškyti vaisius. Taip pat patinka skaityti, žiūrėti filmus, klausyti muzikos.
— Dėkoju už pokalbį.