BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Paslaugos

Elektroniniai valdžios vartai, pasiekiami adresu www.epaslaugos.lt. Portale, kurį administruoja Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Susisiekimo ministerijos, galima rasti informaciją ir nuorodas į visas svarbiausias Lietuvoje teikiamas viešąsias ir administracines e. paslaugas. Dalį jų galima užsisakyti pačiame portale, o jei paslauga užsakoma tik jos teikėjo tinklapyje, į jį vartotojas nukreipiamas automatiškai.

PSDF biudžeto lėšomis kompensuojamos (nemokamos) paslaugos

 

Būtinoji medicinos pagalba

Teikiama visiems nuolatiniams Lietuvos Respublikos gyventojams, neatsižvelgiant į tai, ar jie apdrausti Privalomuoju sveikatos draudimu ar ne.

Teikiama visiems asmenims, apdraustiems sveikatos draudimu Europos Sąjungos šalyse bei Norvegijoje, Islandijoje, Lichtenšteine ar Šveicarijoje, ir pateikusiems galiojančią E formos pažymą (pagal Europos Tarybos reglamento apibrėžiamas būtinosios pagalbos nuostatas) arba Europos sveikatos draudimo kortelę, ar sertifikatą, ar kitą lygiavertį dokumentą.

Ambulatorinės paslaugos

Teikiamos pacientams, kurie apdrausti Privalomuoju sveikatos draudimu ir turi šeimos gydytojo ar kito gydytojo specialisto siuntimą specializuotoms ambulatorinėms sveikatos priežiūros paslaugoms.

 

Siuntimas nereikalingas kreipiantis pas gydytoją dermatovenerologą, kai asmuo pas tą patį specialistą dėl tos pačios priežasties kreipiasi pakartotinai (t. y. jei gydytojas nurodo atvykti pakartotinai, nes dar tęsia paciento gydymą ar tyrimą) arba pacientas serga lėtine liga ir jam taikomas ilgalaikis stebėjimas.

Stacionarinės paslaugos

Teikiamos pacientams, kurie apdrausti Privalomuoju sveikatos draudimu ir turi šeimos gydytojo ar kito gydytojo specialisto siuntimą.

Gydytojo siuntimas neprivalomas, jei pacientas kreipiasi į ligoninę dėl būtinosios medicinos pagalbos. Šios pagalbos apimtis ir teikimo tvarka yra patvirtinti atskiru sveikatos apsaugos ministro įsakymu.

Teikiamos pacientams, pateikusiems Europos Sąjungos šalies, kurioje drausti, valstybinio sveikatos draudimo įstaigos E 112 (arba S2) formos pažymą, leidžiančią užsienio šalyje gauti planines asmens sveikatos priežiūros paslaugas ir šių paslaugų išlaidas kompensuoti iš ES šalies, kurioje asmuo dirba, privalomojo sveikatos draudimo lėšų.

Medicininės reabilitacijos paslaugos

Teikiamos pacientams, kurie apdrausti Privalomuoju sveikatos draudimu ir turi šeimos gydytojo ar kito gydytojo specialisto siuntimą.

Slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugos

Slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugos apima gydymo, slaugos,  kitas minimalias sveikatos būklės palaikymo paslaugas / priemones bet kurio amžiaus žmonėms, sergantiems lėtinėmis ligomis. Taip pat – neįgaliesiems ir kitiems pacientams, kai yra aiški ligos diagnozė ir nereikalingas aktyvus gydymas bei kontraindikuotina medicininė reabilitacija.
Pacientai į slaugos ligoninę ar slaugos skyrių hospitalizuojami, kai yra nustatyta galutinė diagnozė ir nereikia tirti papildomai. Slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugos 120 dienų per kalendorinius metus yra apmokamos ligonių kasų iš PSDF lėšų, tad pacientui papildomai už jas mokėti nereikia.
Slaugos paslaugoms būtinas gydančio gydytojo siuntimas. Slaugos ligoninę pacientas arba jo artimieji gali išsirinkti patys. Svarbiausia, kad pasirinkta ligoninė būtų pasirašiusi sutartį su TLK.

Paliatyviosios pagalbos paslaugos

Paliatyviosios pagalbos paslaugos  – tai paciento, sergančio nepagydoma progresuojančia liga, pasiekusia su gyvybe nesuderinamą stadiją, ir jo artimųjų gyvenimo kokybės gerinimo priemonės, lengvinančios fizines ir psichologines kančias, padedančios spręsti kitas psichosocialines ir dvasines problemas. Šios paslaugos gali būti teikiamos stacionare, dienos stacionare arba ambulatorinėmis sąlygomis. Norint gauti paliatyviosios pagalbos paslaugas, būtinas gydančiojo gydytojo siuntimas. Slaugos ligoninę pacientas arba jo artimieji gali išsirinkti patys. Svarbiausia, kad pasirinktoji ligoninė būtų pasirašiusi sutartį su TLK.

Asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo ir apmokėjimo Privalomojo sveikatos draudimo

Asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo ir apmokėjimo Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis sutartis

 

PSDF biudžeto lėšomis apmokamų sveikatos priežiūros paslaugų bazinės kainos

 

Valstybinės ligonių kasos informacija pacientams

 

 

 

Informacija apie visas įstaigas, teikiančias medicinines reabilitacijos paslaugas suaugusiems ar vaikams pagal gydomųjų pacientų profilius

 

Suaugusiųjų medicininės reabilitacijos ir sanatorinio gydymo paslaugas teikiančios įstaigos:
https://ligoniukasa.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/gyventojams-1/gydymo-ir-sveikatos-prieziuros-paslaugos/medicinine-reabilitacija/medicinines-reabilitacijos-ir-sanatorinio-gydymo-paslaugas-teikianciu-istaigu-paieska-1/suaugusiuju-medicinines-reabilitacijos-ir-sanatorinio-gydymo-paslaugas-teikiancios-istaigos-1

 

Vaikų medicininės reabilitacijos ir sanatorinio gydymo paslaugas teikiančios įstaigos:

https://ligoniukasa.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/gyventojams-1/gydymo-ir-sveikatos-prieziuros-paslaugos/medicinine-reabilitacija/medicinines-reabilitacijos-ir-sanatorinio-gydymo-paslaugas-teikianciu-istaigu-paieska-1/vaiku-medicinines-reabilitacijos-ir-sanatorinio-gydymo-paslaugas-teikiancios-istaigos-1

 

Taip pat, visas įstaigas, teikiančias medicinines reabilitacijos paslaugas, galima rasti Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainės nuorodoje, paslaugų grupės langelyje pasirinkus: Medicininė reabilitacija ir sanatorijos:

https://ligoniukasa.lrv.lt/lt/paslaugos/e-paslaugos/sveikatos-prieziuros-istaigos-ir-paslaugos-visoje-lietuvoje-3

 

 

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2023-02-17