BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Konsultacinėje poliklinikoje dirbančių gydytojų gretas papildė urologas ir endokrinologė

Data

2020 10 20

Įvertinimas
4
daktarai.png

Regioninės Telšių ligoninės konsultacinėje poliklinikoje neseniai pradėjo darbuotis gydytojas urologas Grigorij Poluchin bei gydytoja endokrinologė Paulina Jankuvienė. Iš Klaipėdos atvykstantys savo srities specialistai kiekvieną antradienį nuo 14 valandos laukia pacientų, jog padėtų išspręsti iškilusias sveikatos problemas.
Justina Lukošienė

Urologo kabinete laukiami ir suaugusieji, ir vaikai
Gydytojas urologas Grigorij Poluchin jau trečią mėnesį, kiekvieną antradienį, Regioninės Telšių ligoninės konsultacinėje poliklinikoje konsultuoja pacientus, kurie skundžiasi įvairiais urologiniais susirgimais. Medikas yra sukaupęs 13 metų patirties bagažą urologijos srityje. Kompetentingas specialistas medicinos mokslus baigė Ukrainoje ir Sankt Peterburge. Viena pirmųjų darboviečių — Klaipėdos universitetinė ligoninė, o nuo, 2014 m. urologas darbuojasi Šilalės rajono ligoninėje. Klaipėdoje gyvenantis medikas teigė, kad Žemaitijos regionas jam niekada nebuvo svetimas, nes čia pragyventa beveik 40 metų.
Kalbėdamas apie savo specialybę, Grigorij Poluchin sąmojingai konstatavo, jog urologas yra geriausias vyrų draugas, kuris gydo antrąją vyrų širdį — prostatą. „Taip pat padedame ir dėl intymesnių reikalų. Žinoma, gydome ne tik vyrus, bet ir moteris bei vaikus“,— akcentavo medikas. Dažniausia moterų kreipimosi pas urologą priežastis — šlapimo pūslės ar šlapimo trakto uždegimai bei infekcijos. Tarp vaikų dažniausia urologinė problema — šlapimo takų infekcija. Vyrams šio medicinos specialisto paslaugų prireikia susidūrus su įvairiais prostatos ar lytinės sveikatos sutrikimais.
Gydytojas urologas pastebėjo bauginančią tendenciją, jog vyrai nėra linkę profilaktiškai rūpintis savo lytine sveikata. Siekiant išvengti nemalonių susirgimų, Grigorij Poluchin ragina stipriosios lyties atstovus reguliariai apsilankyti pas urologą ir atlikti paskirtus tyrimus. Jo teigimu, tai ypač svarbu vyresnio amžiaus vyrams.
„Lietuvoje prostatos vėžys — dažniausias vyrų onkologinis susirgimas, kuris ankstyvosiose stadijose nesukeliajokių pastebimų požymių ar simptomų. Labai džiugu, kad Lietuvoje vykdoma priešinės liaukos (prostatos) vėžio prevencijos programa, kurios metu dėl prostatos vėžio tiriami visi vyrai nuo 50 metų. Prostatos vėžio riziką galima aptikti pasitelkus Prostatos specifinio antigeno (PSA) kraujo tyrimą“,— dėstė gydytojas urologas. Mediko nusivylimui, kas antras vyras, kuris praveria urologo kabineto duris, tvirtina, kad tyrimai nėra būtini, nes nejaučia jokių simptomų, tačiau, atlikus prostatos biopsiją, tenka išgirsti vėžio diagnozę.
Pažymėtina, jog gydytojas urologas Grigorij Poluchin Regioninėje Telšių ligoninėje ne tik konsultuoja pacientus dėl įvairių urologinių susirgimų, bet ir teikia kai kurias ambulatorinės chirurgijos paslaugas. „Mėginsiu įtikinti ligoninės vadovybę, kad ir Regioninėje Telšių ligoninėje būtų vykdoma prostatos vėžio ankstyvosios diagnostikos programa, ir kad šioje gydymo įstaigoje galėtume atlikti prostatos biopsiją, t.y. imtume mėginius iš prostatos, siekiant diagnozuoti pirminį vėžį, kurį reikia vienu ar kitu būdu gydyti“,— sakė me
dikas. Savo srities specialistas ragina nebijoti praverti urologo kabineto duris, nes kiekvienas pacientas bus priimtas, išklausytas bei sulauks kvalifikuotos pagalbos.
Grigorij Poluchin
Nemaža dalis pacientų kreipiasi dėl endokrininių susirgimų
Nuo rugpjūčio 25 dienos Regioninės Telšių ligoninės pacientai turi galimybę susipažinti su nauja endokrinologe Paulina Jankuviene. Gydytoja  dirba Klaipėdos universitetinėje ligoninėje ir privačioje klinikoje Klaipėdoje, o kiekvieną antradienį nuo 14 valandos Regioninės Telšių ligoninės konsultacinėje poliklinikoje konsultuoja pacientus, sergančius skydliaukės, hipofizės, antinksčių ligomis, cukriniu diabetu, gestaciniu (nėščiųjų) diabetu.
Klaipėdos universitetinėje ligoninėje vidaus ligų gydytoja dirbanti Paulina Jankuviene pažymėjo, kad neseniai baigė antrą rezidentūrą Lietuvos sveikatos mokslų universitete Kaune ir įgijo gydytojo endokrinologo kvalifikaciją. „Kadangi antra rezidentūra visada yra mokama, o aš planavau stoti į endokrinologijos rezidentūrą, tai pagalvojau apie savo gimtąjį kraštą, todėl kreipiausi į Regioninę Telšių ligoninę dėl galimybės finansuoti studijas“,— pasakojo endokrinologė.
Pasak Paulinos Jankuvienės, pažintis su Telšių ligonine užsimezgė dar anksčiau, kai dirbo vidaus ligų gydytoja Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje. Pasirodo, jog 13 metų Kaune medicinos mokslus krimtusi medikė yra telšiškė. Būsima gydytoja baigė tuometę Telšių „Džiugo“ vidurinę mokyklą. Endokrinologė atviravo, jog, besimokant mokykloje, imponavo bei gerai sekėsi gamtos mokslai — biologija ir chemija, todėl neteko ilgai svarstyti, ką studijuoti. Gabi mergina pasirinko nelengvą mediko kelią, nors, anot jos, šeimoje nėra nė vieno mediko. Studijuojant vidaus ligas, gydytoja susipažino su įvairiomis specializacijomis, tad, pabaigusi vidaus ligų rezidentūrą, dar panoro gilintis į endokrinologijos sritį. „Norėjosi tokios specializacijos, jog būtų galima papildomai dirbti poliklinikoje. Endokrinologija — labai plati ir inovatyvi sritis, kurioje nuolat atsiranda naujų gydymo metodų. Patraukė ir tai, jog ši specialybė yra gana moteriška, taip pat visada patiko dirbti su echoskopu“,— atviravo endokrinologė.
Gydytoja akcentavo, jog atlieka ne tik skydliaukės, bet ir pilvo organų echoskopinius (ultragarso) tyrimus. Kaip jau anksčiau minėta, į specialistę kreipiasi pacientai, sergantys cukriniu diabetu ar turintys skydliaukės, hipofizės, antinksčių patologijų. „Kalbant apie cukrinį diabetą, galima pastebėti, jog pacientams trūksta žinių apie mitybą bei supratimo apie angliavandenių skaičiavimą. Dažniausiai sergama II tipo cukriniu diabetu, kuriam išsivystyti didelę įtaką turi gyvenimo būdas bei genetinis polinkis. Taip pat yra padaugėjusių gestacinio (nėščiųjų) diabeto atvejų“,— konstatavo Paulina Jankuviene.
Pasak endokrinologės, sergančiuosius cukriniu diabetu dažnai kamuoj a lėtai gyj ančios žaizdos pėdų srityje. Regioninėje Telšių ligoninėje veikia Diabetinės pėdos priežiūros kabinetas, kuriame tokiems pacientams atliekamas gydomasis pedikiūras, diabetinės pėdos priežiūra bei suteikiama pirminė ir tęstinė slaugytojo diabetologo individuali konsultacinė pagalba. Iš endokrininių susirgimų taip pat dažnos skydliaukės ligas. Endokrinologė pabrėžė, kad dažniausiai sergama hipotiroze (skydliaukės hormonų stoka). „Svorio didėjimas, jautrumas šalčiui ar šalčio netoleravimas, plaukų slinkimas, sausa, paburkusi oda, sulėtėjusi širdies veikla, bendras silpnumas, nuovargis, depresija yra sulėtėjusios skydliaukės veiklos simptomai, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį. Moterims ši skydliaukės patologija pasireiškia 3 kartus dažniau nei vyrams“,— sakė gydytoja endokrinologė.
Savo srities specialistė pasidžiaugė, jog malonu dirbti gimtajame krašte, o visi pacientai geranoriški, šilti žmonės, kurie stengiasi klausyti gydytojo patarimų.

Paulina Jankuvienė