BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Chirurgijos skyriuje darbą pradėjo gydytoja chirurgė Dovilė Korolkova

Data

2020 07 21

Įvertinimas
4
D.Korolkova.JPG

Liepos pradžioje Regioninės Telšių ligoninės Chirurgijos skyriaus kolektyvą papildė gydytoja chirurgė Dovilė Korolkova. Nuo praėjusių metų birželio į šią gydymo įstaigą atvykdavusi budėti medikė džiaugiasi puikiomis darbo sąlygomis, darniu kolektyvu ir neabejoja, kad ras bendrą kalbą su žemaičiais pacientais.

Monika GIRDVAINĖ

Traukė rimtos profesijos
Dovilė Korolkova gimė ir augo mažame miestelyje Panevėžio rajone. Pašnekovė pasakojo, kad ją nuo mažens traukė vyriška draugija ir užsiėmimai, todėl ir pasirinkti, kaip kitiems galbūt atrodo, ne visai moterišką profesiją, jai buvo normalu. Gerai besimokiusi mergina galvojo apie studijas Karo akademijoje, svajojo pilotuoti lėktuvą, o savo gyvenimą sieti su medicina nusprendė tik paskutinėse gimnazijos klasėse.
„Turbūt mediciną pasirinkau dėl to, kad nežinojau ir nelabai įsivaizdavau koks tai darbas, todėl buvo įdomu. Tarp pažįstamų ir artimųjų nebuvo dirbančių tokio darbo. Dabar atrodo, kad jei reiktų rinktis antrą kartą, turbūt geriau pagalvočiau. Mediko duona nėra tokia skani ir lengvai uždirbama kaip daugelis galbūt įsivaizduoja“, – kalbėjo 33-ejų metų medikė.
2018 metais Lietuvos sveikatos mokslų universitete baigusi rezidentūros studijas medikė įsidarbino Kelmės ligoninėje. Gydytoja chirurge pradėjusi dirbti jauna specialistė vėliau vadovavo visam Chirurgijos skyriui.
Nuo 2019-ųjų birželio D. Korolkova atvykdavo į Regioninę Telšių ligoninę budėti Priėmimo–skubiosios pagalbos skyriuje, tad šis kraštas ir jo žmonės chirurgei – ne naujas.

Džiaugiasi pokyčiais
Sulaukusi pasiūlymo dirbti Regioninės Telšių ligoninės Chirurgijos skyriuje medikė priėmė jį dėl puikaus mikroklimato gydymo įstaigoje, gerų darbo sąlygų ir asmeninių pokyčių šeimoje.
„Pasikeitė pačios asmeninis gyvenimas, sūnus rudenį pradės eiti į pirmą klasę, todėl su šeima nusprendė įsitvirtinti būtent Žemaitijos sostinėje. Regioninė Telšių ligoninė turi gerą statusą, personalas draugiškas, o ir sudarytos darbo sąlygos, mane, jauną medikę, tikrai tenkina. Pavyzdžiui, kitose ligoninėse Chirurgijos skyriai yra sujungti su Traumatologijos skyriais, o čia išlaikyta tinkama struktūra, viskas specializuota. Taip pat patinka miesto lokalizacija – aplink daug miškų, ežerų“,– teigia gamtoje laisvalaikį leisti mėgstanti gydytoja chirurgė.

Glumina pasikeitęs požiūris į medikus
Jauna medikė pastebi, kad žmonių požiūris į gydytojus ir jų darbą bėgant laikui gerokai pasikeitė. Anksčiau, anot chirurgės, gydytojas turėjo tvirtą žodį, ir jeigu jis kažką pasakė, tai pacientas ir klausydavo, vadovaudavosi jo rekomendacijomis. O dabar neretai pasitaiko asmenų, internetinėje erdvėje prisiskaičiusių įvairių patarimų, besiklausančių kaimynų rekomendacijų, o ne to, ką pasakė daktaras.
„Darbo praktikoje, kad medikai nėra vertinami, pasitaiko ne taip dažnai, bet tokie atvejai, kaip byloja ir kolegų patirtis, dažnėja. Jei esi jaunas specialistas, tai žmonėms kartais irgi kyla įtarimų dėl kompetencijos.  Tai liečia ne tik chirurgiją, bet ir kitas medicinos sritis. Apmaudu, kad nuvertinamos medikų žinios ir įgūdžiai, dažnai labiau pasikliaujama kaimyno ar internete kažkieno perskaityta nuomone, o kai galiausiai būklė pablogėja, vis tiek ieškoma pagalbos pas medikus. Jei kažkam atrodo, kad į pacientus medikai žiūri atsainiai ir nepergyvena dėl jų, taip tikrai nėra“, – apie darbo patirtį kalbėjo D. Korolkova.

Motyvuoja tai, kad yra reikalinga
Gydytojo darbas, anot chirurgės, tikrai nėra toks idiliškas ir malonus kaip rodoma filmuose. Chirurgė prisipažįsta prieš pradėdama studijuoti šią specialybę ir pati į gydytojo profesiją žvelgusi kiek idiliškai, tačiau įsigilinusi ir pradėjusi dirbti šį darbą suprato, kad realybė yra visai kitokia: reikia būti tiek fiziškai, tiek ir psichologiškai stipriam kasdien matant traumuotus ar kitaip susižeidusius pacientus, dažnai pagalbą tenka teikti konfliktiškiems, neblaiviems pacientams.
„Aš visada esu už vasaros praktikas tiek moksleiviams, tiek ir studentams. Turi žinoti, ko tikėtis ir ką gali tekti dirbti prieš pasirenkant specialybę, kad pradėjus dirbti nebūtų šoko dėl kitokio darbo įsivaizdavimo“, – įsitikinusi pašnekovė.
Ji pripažįsta, kad net ir ne visada džiuginanti kasdienybė nesutrukdė tęsti darbo, kuriam jaučiamas pašaukimas.
„Mane motyvuoja žinojimas, jog esi reikalingas. Dirbu tokioje medicinos srityje, kur tabletėmis retai kada žmogų pagydysi. Pagalba reikalinga čia ir dabar. Turbūt todėl iš visų medicinos sričių ir pasirinkau chirurgiją, kad dažniausiai žmogui gali greitai suteiki pagalbą“, – kalbėjo D. Korolkova.