BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Istorija

1939-ais metais Vokietijai okupavus Klaipėdą, į Telšius atvyko keli gydytojai: chirurgas E. Plechavičius, otorinolaringologė O. Purtokaitė, oftalmologas A. Kazlauskas. 1939 m. pastatyta dalis naujos ligoninės (baigė 1943 m.). Ligoninėje buvo 140 stacionarių lovų.

    Iki šių dienų Telšių ligoninę išgarsino šviesios atminties gydytojai chirurgai K. Jankauskas, St. Vitkus, gydytojas  ortopedas – traumatologas V. Purlys, kuris pirmasis įdėjo dirbtiną klubo sąnarį Lietuvoje. Didžiuojamės visais dirbusiais ir tebedirbančiais gydytojais.

    Šiuo metu įstaigoje dirba 508 darbuotojai, iš jų 82 gydytojai ir 192 slaugos specialistai. Ligoninėje 2020 m. buvo 173 stacionarinė lova, funkcionavo vidaus ligų, akušerijos-ginekologijos, neurologijos, chirurgijos,  ortopedijos traumatologijos,  vaikų ligų,  reanimacijos,  psichiatrijos ir reabilitacijos skyriai. Nuo 2018 m. atidarytas naujas palaikomojo gydymo ir slaugos skyrius. Turime 30 slaugos ir palaikomojo gydymo lovas bei 5 paliatyviosios pagalbos lovas skirtas suaugusiems bei vaikams. Gydytojų ir lovų skaičiumi ligoninė atitinka sveikatos reformos ir Europos Sąjungos šalių standartus.

    Per 2020 metus stacionare gydėsi 5298 ligonis. Bendras hospitalizuotų ligonių skaičius mažėja, nes aktyviai dirbama, siekiant didinti prioritetinių stebėjimo ir dienos stacionaro paslaugų skaičių.
   Ortopedijos traumatologijos skyriuje protezuojami klubo ir kelio sąnariai. Naujose, moderniose operacinėse, reanimacijos skyriuje ir renovuotame traumatologijos skyriuje ligoniai jaučiasi saugiai. 2020-aisiais metais atliktos 464 operacijos.
   Ligoninėje atliekamos ir kitos įvairios operacijos. 2020 m. buvo atliktos 2249 ambulatorinės operacijos bei 2345 chirurginio profilio medicininė intervencija priskiriama stacionarinei chirurgijai.
  Optimizuojant stacionarinių paslaugų teikimą, nesudėtingos paslaugos perkeliamos į dienos chirurgijos lygmenį. Dienos chirurgija tai galimybė suteikti chirurgijos paslaugas naudojant šiuolaikines technologijas ir neatitraukiant žmogaus nuo jam įprasto gyvenimo ritmo bei socialinės aplinkos. 2020 m. buvo 507 dienos chirurgijos atvejai.
   Gimdymų 2020 metais priimta 327.
   Ligoninėje teikiamos ir specializuotos ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugos. Bendras apsilankymų skaičius 2020 m. pas gydytojus specialistus siekė 92587, iš jų 77218 buvo konsultacijos.
  Nuo 2016 m. pradėtos teikti prioritetinės dienos stacionaro paslaugos. 2020 m. jų suteikta 1512. Dienos stacionaro kabinete pacientui yra taikomas medikamentinis gydymas pagal klinikinę situaciją, neatitrūkstant nuo šeimos reikalų, nes pacientas naktį praleidžia namuose.  Dienos stacionaro paslaugos teikiamos turint gydytojo siuntimą.
   Regioninėje Telšių ligoninėje atliekami branduolinio magnetinio rezonanso tyrimai. Jų 2020 m. atlikta  net 2616.
   Skubios pagalbos paslaugos teikiamos Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje. Per 2020 m. šiame skyriuje suteiktos 5715 skubios pagalbos paslaugos bei 2041 stebėjimo paslaugos, o bendras apsilankymų skaičius siekia 21064.
  Ligoninėje vykdomos Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis finansuojamos prevencinės programos. 2020 m. pagal atrankinės mamografinės patikros dėl krūties vėžio finansavimo programą buvo atlikti 3078 tyrimai, tuo tarpu pagal storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos finansavimo programą 70 tyrimai.
   Turime visas galimybes teikti reabilitacijos paslaugas naujai įrengtame baseine, vertikalioje vonioje ir gražiose palatose su modernia fizioterapine aparatūra. 2020 m. pas gydytojus reabilitologus buvo net 12209 apsilankymai.
   Sveikatos apsaugos ministerijos įsakymu esame patvirtinti atramine insultų klasterių, miokardo infarkto su ST segmento pakilimu ir pirmo lygio traumų centro ligonine. Taip pat dalyvaujame Europos sanglaudos projekte dėl geriatrijos paslaugų teikimo. Baigiamas įgyvendinti vaikų ligų skyriaus ir vaikų konsultacinės poliklinikos projektas.
   Regioninėje Telšių ligoninėje garantuojamas kokybiškų paslaugų teikimas.

   Linkime visiems geros sveikatos ir malonaus bendradarbiavimo.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-05-14